MikroKods

Ģeotelpiskās informācijas
un tālizpētes tehnoloģijas

Par Mums Aktualitātes Programmatūra Pakalpojumi Apmācība Mērniekiem Būvniekiem Pašvaldībām Tālizpēte Jautājumi un atbildes Sadarbība

Webkaršu(WMS) servisi

WMS karšu servisu izmantošana Bentley Systems CONNECT /v8i/XM paaudzes programmās

Bentley programmatūrā, sākot ar V8 XM/V8i versiju, var pievienot kā fona materiālu ģeotelpisko datu tīmekļa pakalpes WMS formātā. WMS pakalpes ļauj dinamiski aplūkot rastra fona datus pēc skata mēroga un novietojuma un nav nepieciešams pieslēgt katru kartes lapu atsevišķi.. Šobrīd tiek atbalstīts tikai OGC standarta WMS 1.1.1 versija. Esam iesnieguši Bentley Systems izmaiņu pieprasījumu, lai tiek atbalstīts arī WMS 1.3.0 un WMTS taču ja arī tas tiks iekļauts tad tikai jaunākās par v8i (8.11) versijās.

Wms

WMS karšu servisu pieslēgšanas instrukcija Bentley programmatūrā(PDF)

Publiski pieejami WMS servisi

 • AS “Latvijas valsts meži” (LVM) AS "Latvijas valsts meži" (LVM) ikvienam Microstation lietotājam (sākot no V8i versijas) piedāvā brīvpieejas WMS servisu, kas satur ortofoto, ortofoto infrasarkanajā spektrā, veģetācijas vainagu modeli, veģetācijas augstuma modeli, zemes virsmas slīpuma modeli, zemes reljefa modeli, LA ģenerālštāba topogrāfiskās karti 1 : 75 000 (1921. - 1940. gads) un LVM kvartālu datus.
  Dati pieejami LVM GEO mājaslapā https://www.lvmgeo.lv/dati sadaļā “Microstation lietotājiem”
  Lai iegūtu Mikrostacijas lietotājiem pielāgoto WMS servisu, nepieciešams lejupielādēt kādu no failiem ar WXMS paplašinājumu.
  LVMGEO_WMS-public-ows_1_1_1-JPEG.xwms

  LVMGEO_WMS-public-ows_1_1_1-PNG.xwms
  ©WMS serviss satur slāņus, kurus izmantojot atsauce uz izejas datu pirmavotu obligāta.