MikroKods

Ģeotelpiskās informācijas
un tālizpētes tehnoloģijas

Par Mums Aktualitātes Programmatūra Pakalpojumi Tālizpēte Sadarbība Jautājumi un atbildes

Kādiem parametriem pievērst uzmanību pērkot jaunu datoru vai uzlabojot esošo, lai darbinātu Bentley Systems programmatūru?

Procesors (CPU ) - Vēlams izvēlēties no daudzkodolu procesoriem, kuram ir vislielākā takts frekvence(GHz) uz vienu kodolu. Nav tik kritiski iegādāties pašu jaudīgāko un visvairāk kodoliem, bet ja ir izvēle no vairākiem noteiktā cenu kategorijā, tad izvēlēties ātrāko. Starp Intel i5 vai i7 modeļiem nav novēroti būtiski ieguvumi. Būtiskāka ir procesora frekvence nevis kodolu skaits, jo ne visiem uzdevumi ir iespējama paralēlā apstrāde, arī 8 kodolu procesora veiktspēja pret 4 kodolu nedos būtiskus ieguvumus(izņemot specifiskus uzdevumus kā Contexcapture vai fotoreālistiska 3D renderēšana)
Intel CPU gadījumā var ņemt vērā arī Turboboost frekvenci pie viena kodola noslodzes.

Operatīvā atmiņa (RAM) - Atkarīgs no pārējās sistēmas, bet vismaz 4GB
Video(GPU) - Noteikti jāizvēlas ārējā video karte(RAM >512MB), var nebūt jaudīgāka AMD vai Nvidia karte, jo darbam 2D pietiek ar kartes pasīvo dzesēšanu.

Piezīmes:

  • Papildus ieguvumi, ka ārējā videokarte neatņem/nedala RAM atmiņu no pārējās sistēmas.
  • Intel HD video draiveri nav īsti standartizēti un ir slikti atbalstīti. Ar Intel procesorā iebūvētajām videokartēm ir novēroti daži vizuāli defekti Microstation programmā. Ja komplektē datoru ar iebūvēto videokarti, tad ieteicams izvēlēties AMD procesoru.
  • Ir novēroti defekti, ja darba laikā notiek pārslēgšanās no ārējās videokartes uz iebūvēto(piemēram klēpjdatoru gadījumā), šo pārslēgšanos ieteicams atslēgt norādot, ka Bentley programmas darbināmas vienmēr uz ārējās grafiskās kartes.
  • Cietais disks(HDD) – Ieteicams SSD disks, būs ātrāks programmu starts un kopumā atsaucīgāka sistēma. Uzlabojot esošo sistēmu var pietikt ar magnētiskā HDD aizstāšanu ar SSD
  • OS - Windows 7/Windows 10 64-bit, vēlams bez LV/RUS lokalizācijas.

Ja nākotnē paredzēts apstrādāt LIDAR vai 3D punktu mākoņu datus tad būtiski, lai datoram ir pēc iespējas vairāk RAM un jaudīga Nvidia karte. Strādājot 2D galvenokārt apstrāde notiek uz procesora.